Kominki elektryczne

Kominki to urządzenia, które większość ludzi chciałaby mieć w swoim domu lub mieszkaniu. Niestety w blokach jest to niemożliwe z powodu wentylacji i zagrożenia pożarowego, a klasyczne kominki na drewno wymagają czyszczenia i konserwacji. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów są kominki elektryczne, które można zamontować w dowolnym pomieszczeniu i nie wymagają czyszczenia. Zastosowane w kominkach elektrycznych rozwiązania imitujące wizualnie prawdziwy ogień sprawiają, że możemy nie tylko cieszyć się ciepłem, ale również atmosferą jaką tworzą płonące szczapy. Leroy Merlin oferuje kominki dostosowane wzornictwem do różnorakich pomieszczeń: klasycznych, rustykalnych lub nowoczesnych. Produkty z oferty sklepu można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Walma.

Niewątpliwą zaletą każdego kominka jest widok ognia. Płonące i żarzące się polana, lecące iskry uspokajają, koją zmysły, wprowadzają w romantyczny nastrój. Czy jednak osoby, które nie mogą lub nie chcą instalować kominka, muszą z tego widoku rezygnować? Okazuje się, że nie. Kominek elektryczny, chociaż nie zapewnia naturalnego ognia, może zastąpić ten tradycyjny.

Czym jest kominek elektryczny?

O kominku marzy wiele osób, szczególnie te, które mieszkają w bloku i z powodu braku dostępu do komina nie mogą sobie na niego pozwolić. Tradycyjne kominki dodatkowo wymagają konserwacji i czyszczenia, a kominki elektryczne można zamontować w dowolnym pomieszczeniu i są w zasadzie bezobsługowe. Kominek elektryczny Led zapewnia fantastyczne wrażenia, ponieważ imituje wizualnie prawdziwy ogień. Dodatkowo lekko dogrzewa, więc atmosfera w pomieszczeniu sprzyja wypoczynkowi. Walorem kominków elektrycznych, zwłaszcza z efektem świetlnym 3D, nie jest tylko naturalnie wyglądający obraz przedstawiający ogień i żarzące się polana, ale także cały wygląd urządzenia. W warszawskim sklepie Walma kupicie różnorodne kominki elektryczne: białe, czarne, w kolorze drewna, metalu, szare imitujące beton dekoracyjny, z portalem klasycznym, retro i nowoczesnym. Dostępność wielu modeli w różnym stylu pozwala na spójne zaaranżowanie całego wnętrza, w którym kominek elektryczny staje się niebanalną ozdobą, zwracającą uwagę wszystkich domowników oraz gości.

Zalety kominków elektrycznych LED

Kominki elektryczne Led korzystają z wydajnych, ekologicznych i energooszczędnych diod, których żywotność oceniana jest na ponad dekadę. Pobór energii podczas działania kominka elektrycznego jest tak niewielki, że godzina wpatrywania się w ogień kosztuje 1 grosz. Z kominka elektrycznego można korzystać przez cały rok, niezależnie od temperatury w mieszkaniu, gdyż efekt świetlny imitujący płomienie nie generuje ciepła. Naturalnie są dostępne również modele z funkcją grzania, które pozwalają dodatkowo dogrzać pomieszczenie w chłodniejsze dni poza sezonem grzewczym. Zaletą kominków elektrycznych jest również brak konieczności składowania drewna, czyszczenia popielnika czy zlecania czyszczenia komina, co jest dobrą wiadomością dla osób zapracowanych. Kominek elektryczny nie wytwarza sadzy, ani popiołu, a żeby go uruchomić wystarczy podłączyć urządzenie do gniazda zasilającego.

Oferta kominków elektrycznych w Walma

W Warszawie kominki elektryczne dostępne są w Walma, sklepie z bogatym asortymentem różnorodnych piecyków i kominków do mieszkań i ogrodów. Możemy zaproponować kominki Dimplex, Faber e-MatriX oraz Aflamo. W naszej ofercie znajdują się kominki elektryczne narożne, wiszące, wolnostojące oraz wkłady elektryczne do zabudowy w ścianie lub estetycznym portalu kominkowym. Polecamy także kominki elektryczne z efektem świetlnym Optimyst 3D, które mogą być montowane wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe rozpalenie prawdziwego ognia. Dzięki wytwarzaniu pary wodnej, która unosi się nad ceramicznymi polanami drewna, kominki z linii Optimyst tworzą bowiem niezwykle realistyczny obraz ognia i dymu.