Piece wolnostojące

Jotul

Jotul F 100

Jotul F 100 to kompaktowy piec na drewno mieszczący polana do 40 cm długości. Ten model ma mały, wewnętrzny popielnik, dzięki czemu usuwanie popiołu jest bardzo łatwe. Listwa popiołowa chroni przed wypadaniem iskier i żaru z komory spalania. Duże, przeszklone drzwi umożliwiające podziwianie palącego się drewna. Piec ozdobiony jest motywami, charakterystycznymi dla tradycyjnego, norweskiego rzemiosła.

Jotul F 105 R Series

Piece linii Jotul F 105 charakteryzują się prostotą i użytecznością. Charakterystycznymi elementami Jotul F 105 są duże, poziome, przeszklone drzwi zapewniające wspaniały widok ognia oraz intuicyjne sterowanie wlotem powietrza sprawiające, że piec jest łatwy w użyciu. Do wyboru mamy trzy warianty osadzenia pieca. Oferujemy różne warianty wykończenia. Możecie Państwo wybierać pomiędzy czarną farbą i białą emalią.

Jotul F 160 Series

Jotul F 160, składa się z sześciu głównych modeli, z lub bez szybek bocznych oraz z różnymi rodzajami podstaw. Seria Jotul F 160 nadaje się do ogrzewania niewielkich pomieszczeń. Wytwarza przy minimalnym spalaniu nawet 3 kW.
Jotul F 305 R Series

Piece na drewno Jotul F 305 Series nadają się do montażu w domach o niskim zapotrzebowaniu na energię i domach pasywnych – posiadają możliwość podłączenia zewnętrznego powietrza do spalania. Duże palenisko w układzie poziomym ułatwia załadunek polan do 40 cm długości i przyspiesza rozchodzenie się ciepła w domu.Jotul F 200

Jøtul F 200 przypomina wyglądem jeden z klasycznych bestsellerów firmy Jøtul, łącząc w sobie dziedzictwo i 160 lat doświadczenia w ogrzewaniu, wyrażone w nowoczesnej interpretacji. Delikatnie stylizowane naturalne kształty, pięknie zaoblona góra, gotyckie łuki jako ramy podkreślające piękno płomieni, a także dopełniające obrazu solidne nóżki. Kominek występuje z krótkimi lub długimi nóżkami. Przepływ powietrza można bez trudu regulować.

Jotul F 205

Kominek Jøtul F 205 łączy skandynawski design z nowoczesną technologią ogrzewania i ekologicznymi materiałami, stanowiąc kompaktowy piec na drewno o naturalnym i lekkim wyglądzie. Mierzący 75 centymetrów kominek Jøtul F 205 na pierwszy rzut oka może się wydać mały, ale został zaprojektowany z myślą o optymalnej pracy z niską mocą cieplną, która jednak wystarcza, aby poradzić sobie z ekstremalnym zimnem.

Jotul F 500

Ten duży piec na drewno o klasycznym designie posiada jedne z największych przeszklonych drzwi, oferuje wspaniały widok ognia. Możliwość korzystania z bocznych lub frontowych drzwi podczas załadunku, pozwala na dużą swobodę w ustawieniu pieca. Piec dostępny w różnych kolorach.

Jotul F 400

Jotul F 400 jest jednym z największych pieców na drewno na polskim rynku, mieszczącym polana do 50 cm. Model ten posiada wyjmowany, ułatwiający opróżnianie popielnik. Ekran przeciwiskrowy wyłapuje popiół i iskry które mogą przypadkowo wypaść z komory spalania. Ma duże szklane drzwi, które zapewniają doskonały widok na płonący ogień, ozdobiony jest wzorem który przedstawia część wybrzeża Norwegii. Piec dostępny w różnych kolorach.

Jotul F 602 Series

Jotul F 602 to jedna z ponadczasowych serii, klasycznych pieców firmy Jotul. Zaprojektowany w późnych latach 30 ubiegłego wieku. Od tego czasu przeszedł kilka ulepszeń technicznych i obecnie oferuje nowoczesne i czyste spalanie. Jest to praktyczny piec z osobowością i charakterem. Łatwy w instalacji, z praktyczną płytą do gotowania. Jest dostępny w trzech wersjach.

Scan

Scan 65 Series

Jest to średniej wielkości piec z dużymi szklanymi drzwiami zapewniającymi doskonały widok płomieni. Okładziny z naturalnego kamienia integrują się z piecem zachowując jego czystą ekspresję. Piec można wybrać z dużymi bocznymi szybami lub bez nich. Nowatorski system zamykania drzwi Soft-close jest standardem w tym modelu.

Scan 66 Series

Organiczne kształty pieców serii Scan 66 tworzą urzekające obramowanie płomieni, a widok na ogień jest zmaksymalizowany przez użycie szkła do wykonania elementu podtrzymującego polana. Piec jest stworzony do powieszenia na ścianie bądź umieszczenia na jednej z wielu podstaw.


Scan 68 Series

Seria Scan 68 powstała na bazie kultowego Scan 58 - światowego bestsellera wśród pieców na drewno. Proste linie oraz połączenie szkła i aluminium stanowią o ekspresji tego projektu. Scan 68 jest dostępny z trzema różnymi rodzajami podstawy - lub po prostu można go powiesić na ścianie.

Scan 83 Series

Bezszelestne, samozamykające się drzwi są tylko jednym z unikalnych detali charakteryzujących Scan 83. Gięte szkło w drzwiczkach zapewnia doskonały widok na ogień, a uchwyty zostały umieszczone tak, by współgrać z prostym wyglądem pieca. Pozostają one jednocześnie chłodne podczas używania pieca. Scan 83 może być dostarczony z obrotową podstawą, która pozwala cieszyć się widokiem ognia z dowolnego miejsca w pokoju. Piec dostępny jest w wielu wariantach i kolorach.

Scan 85 series

Scan 85 to duży piec o idealnych proporcjach. Konstrukcja komory spalania tworzy „jaskinię” która zapewnia idealne warunki dla płonącego ognia. Wynikiem jest unikatowy obraz płomieni za pomysłowymi przesuwnymi drzwiami. Elegancki uchwyt wyrównany z powierzchnią pieca wymaga jedynie lekkiego naciśnięcia by dostać się do wnętrza pieca. Piece dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i z różnym wyposażeniem.